Ameliyatsız Genital Estetik

Kadınların büyük bir kısmında zaman içerisinde yaşlanma ve doğum gibi nedenlerden dolayı bazı genital deformasyonlar oluşum gösterebilmektedir. Bunlardan bir tanesinin ise dış genital bölgenin eski görünümünü kaybetmesi ve vajinal genişliğin artması olduğu söylenebilmektedir. Bu durum kadınların cinsel istek de ve hazlarının azalmasına partnerden kaynaklı özgüvenlerini kaybetmelerine ve psikolojik anlamda sorun yaşamalarına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da sıkça tedavi gerçekleştirilmekte olduğu bilinmektedir. Bu bölgede gerçekleştirilmekte olan işlemler cerrahi ile birlikte yapılabilmektedir. Her bir işlemin farklı bir cerrahi yöntemi bulunmaktadır. Ancak son yıllarda hastaların işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılabilmesi için ameliyatsız genital estetik yöntemine başvurulmakta olduğu bilinmektedir. Cerrahi bir müdahale yapılmadan gerçekleştirilmekte olan bu işlemlerin oldukça rahat bir şekilde yapılmakta olduğu gözlemlenmektedir.

Ameliyatsız Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Genital Estetik Nasıl Yapılır? Birçok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi de bu işlemlerin ameliyatsız bir şekilde nasıl gerçekleştirildiğine yöneliktir. Öncelikle son yıllarda oldukça gelişmiş olan teknoloji ile ortaya çıkan bazı cihazlar sayesinde oldukça başarılı işlemler gerçekleştirilmekte olduğu bilinmektedir. Bu cihazlardan bir tanesine ise Fraksiyonel CO2 lazerdir. Fraksiyonel lazer sayesinde pek çok farklı genital estetik işlemi herhangi bir sıkıntı yaşanmadan ve cerrahi işlem gerçekleştirilmeden uygulanmaktadır. Aynı zamanda bu cihaz insan sağlığı için herhangi olumsuz bir durum teşkil etmez. Vücutta kalıcı bir hasar oluşturmamaktadır.

Fraksiyonel lazer ile birlikte gerçekleştirilmekte olan işlemlerde HPV nedeniyle oluşan genital siğil tedavisi, doğuma bağlı olan çatlakların giderilmesi, renk koyuluklarının giderilmesi, vajinal daraltma, idrar kaçırma tedavisi, tekrarlayan akıntı, koku tedavisi, vajinal kuruluk ya da vajinal aşırı ıslanma gibi işlemler yapılabilmektedir. Pek çok farklı genital estetik yöntemi bu cihaz ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir.

Fraksiyonel lazer işlemleri hem kısa süren işlemler olduğu gibi sonraki iyileşme süresi de hızlı ve kalitelidir. Cihazın ise 3 farklı aplikatörü bulunmaktadır. Bu aplikatörler ile gerçekleştirilmekte olan işlemler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Vajinal Aplikatör: Vajina daraltma, vajina dokusu gençleştirme, vajinal kayganlığı artırma, orgazm olma sıklığını artırma, vajinal kuruluğu azaltıp ağrılı, acılı ilişkiyi önleme
  • Tarama Aplikatörü: Genital bölgede bulunana kırışıklıkları giderme, bikini bölgesi ve kasıkta renk koyuluklarını giderme
  • Cerrahi Aplikatörü: Labioplasti, labium majus estetiği, ben alma, siğil alma

Pek çok farklı durum için kullanılmakta olan bu çok yönlü cihaz ile gerçekleştirilmekte olan işlem sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmekte olduğu gözlemlenmektedir. Genellikle uygulanan işlemler ortalama 15 ile 30 dakika arasında sürmekte ve ardından bitirilmektedir. Oldukça kısa süre içerisinde bitirilmekte olan seansın ardından kişi normal hayatına devam edebilmektedir.

Ameliyat ile gerçekleştirilen genital estetiklere oranla oldukça avantajlı olduğu görülmektedir. Herhangi bir şekilde kesi ve dikiş atılmasına gerek duyulmadan işlem tamamlanmaktadır. Uygulama esnasında veya sonrasında büyük bir acı hissedilmemektedir. Uzun bir iyileşme süreci bulunmamaktadır. Genellikle olumsuz bir durum ile karşılaşılmamakta ve başarılı bir şekilde işlemler bitirilmektedir.

Ameliyatsız Genital Estetik Fiyatları

Ameliyatsız genital estetik fiyatları hastaya uygulanan işlemin detaylarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Her hasta için farklı bir estetik işlem gerekli olabilmektedir. Aynı zamanda bazı hastalar için farklı işlemler bir arada gerekli görülebilmektedir. Bundan dolayı da her hastaya ayrı bir tedavi planlaması yapılması gerekli görülmektedir. Böylelikle daha başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlanabilmektedir.

Ancak her hastaya farklı bir tedavi planlaması yapıldığından dolayı kişiden kişiye fiyatlarda değişim meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı da her hastanın ilk olarak detaylı bir muayeneden geçmesi ve ardından hangi sorunların var olduğunun belirlenerek tedavi planlamasının yapılması gerekmektedir. Böylelikle fiyatlar belirlenmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

genital-estetik-nedir
Genital Estetik Nedir?

Son yıllarda pek çok kadın tarafından oldukça sık merak edilmekte olan ve başvurulan …

Devamını Oku